Barcode: 4004980409606
Fusion - Peanuts Curry Orient Style
by Ültje
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 614.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 7.8 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 5.5 g |
| Fiber | 8.3 g |
| Proteins | 24.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
_Erdnusskerne_, Sonnenblumenöl, natürliches Aroma, Currypulver, Salz, Zucker, Zwiebelpulver, Farbstoff (Paprikaextrakt), Hefeextrakt.
Allergens
peanuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Refreshers strawberry lemonade sparkling juice blend
Starbucks
D NOVA 4
Extra sweet tea
Lipton
E NOVA 3
Sparkling juice blend
Starbucks
D NOVA 4
Sparkling juice blend from concentrate
Starbucks
D NOVA 4
Unsweetened real green brewed tea, unsweetened
Pure Leaf
B NOVA 4
Watermelon fruteria juice drink from concentrate, watermelon
D NOVA 4
Kickstart
Mountain Dew
D NOVA 4
Dole Apple Juice
Dole
C NOVA 4
Apple soda
E NOVA 4
Mango juice drink from concentrate, mango
D NOVA 4
Cola 1893 cola
1893
E NOVA 4
Leaf real brewed tea
Pure Leaf
D NOVA 4