Barcode: 8008343200486
Fussili
by Rummy
Nutri-Score
A
Environment
Eco-Score A
Categories
Available in
czech republic, france, germany, italy, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 69.5 g |
| of which sugars | 2.8 g |
| Fiber | 6.2 g |
| Proteins | 14.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Durumhvede
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Plant Based lions mane mushroom chunks
Happiee
C NOVA 4
Lait de croissance Combiotic
HiPP
C NOVA 4
Curry Flavour Instant Noodles
NOVA 4
Ciabatta Rolls
The Bakery
C NOVA 3
Large Fava Beans
Sofra
C NOVA 3
Thai Green Vegetable Curry
OMV by Asda
C NOVA 4
Sea salt & black pepper cashews
Asda
D NOVA 4
Daily 30+
Zoe
NOVA 1
Ready Rolled light Puff Pastry
ASDA
D NOVA 4
Crinckle Cut Crisp
Seabrook
E NOVA 4
Organic Crunchy Peanut Butter
Asda
C NOVA 3
Ready Rolled Shortcrust pastry
Asda
D NOVA 4