Barcode: 5999086442130
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 294.0 kcal |
| Fat | 20.4 g |
| of which saturated | 14.1 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 26.2 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
pasztőrözött _tej_, savanyúságot szabályozó anyag: _tejsav_, étkezési só, tejfehérje-koncentrátum, tejoltó enzim.
Allergens
milk
Additives
e270
Related Products in Dairies
Gourmet smoked salmon & bermuda onion cream cheese spread
D NOVA 4
All natural, vegetable cream cheese spread
All Natural
D NOVA 4
Homo Milk
Hewitts
C NOVA 1
Grated mature english cheddar
Simply M&S
D
0.6% M.F. Fat Free Sour Cream Product
Lucerne
A NOVA 4
Icelandic style plain non fat yogurt
Trader Joe's
D NOVA 1
2% M.F. Original Balkan Yogurt Plain
Astro,Lactalis
B NOVA 3
Organic Salted Butter
Marks & Spencer
E NOVA 2
Half & Half cream 10%
hewitt's
C NOVA 1
Vanilla Pudding
NOVA 4
Butterscotch Pudding
Snack Pack
C NOVA 4
Original framboises
Astro
B NOVA 4