Barcode: 6009679326071
Future Life
by haldiram
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
no gmos
omega 3
source of proteins
high in omega 3
high proteins
Categories
Available in
south africa
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 364.0 kcal |
| Fat | 11.0 g |
| of which saturated | 3.4 g |
| Carbohydrates | 48.0 g |
| of which sugars | 15.8 g |
| Fiber | 6.2 g |
| Proteins | 16.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Rolled Oats, Magnesium Oxide, Zinc Sulphate, Chromium Chloride.
Related Products in Breakfasts
Nuss-Nougat Creme
Choco Nussa
E NOVA 4
Duo Schoko Creme
Mister Choc,Lidl,Wilhelm Reuss
E NOVA 4
Organic honey
E NOVA 2
Mel Cremoso de Laranjeira
Deluxe,Lidl
E
Thyme Honey from the Aegean Islands
Eridanous
E
Honey
Maribel
E
chocolate & orange flavor spread
Hatherwood
E NOVA 4
NL Smeerpasta met cacao en hazelnotensmaak. Ingred
mister choc, Mister Choc
E NOVA 4
Clear Honey
Lidl
E NOVA 2
Vegan praline with hazelnuts
Vemondo
E NOVA 4
Nuss-Nougat Creme
Choco Nussa, Lidl
E NOVA 4
Choco nussa
Lidl
E NOVA 4