Barcode: 0405546675956
future tvna
by future farm
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 208.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 8.9 g |
| of which sugars | 6.5 g |
| Fiber | 18.0 g |
| Proteins | 15.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
water, plant protein, soy protein concentrate, 1%pea protein concentrate 1%chickpea flour, olive oil, salt, radish powder, microalgae oil, sugar, onion, ascorbic acid, schizochytrium so with DHA
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Vegan
Planted Steak
Planted
A NOVA 3
Vegetarian black pudding
The Bury Black Pudding Company
C NOVA 4
Plant Chef 10 Mini Spring Rolls
Tesco Plant Chef
C NOVA 4
Burger légumes mixt. 200g Boni Plan't
Boni
B NOVA 4
Çiğ Köfte
Cinar
D NOVA 4
Flat Wide wok-ready noodles
wokka
NOVA 4
Vegan Seitan
Delhaize Bio
C
Økologisk vegansk smørbar
GEIA FOOD A/S (EUR)
E
Soja
Ecomil
B NOVA 4
Vegofärs
Oumph!
A NOVA 4
Kokos & Zitrone
Koko
C NOVA 4
Soy paneer
Bio nutrients
A NOVA 4