Barcode: 54026759
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Água, açúcar, acidificantes: ácido citrico e ácido málico, sumo de pêssego proveniente de concentrado (0,1%), extrato de chá preto (0,09%), regulador de acidez: citratos de sodio, antioxidante ácido ascórbico, edulcorantes: acessulfame Ke sucralose e aromas naturais.
Additives
e296
e300
e330
Related Products in Refrigerante
Nestea bajo en calorías
Nestea
7 Up
7 Up
B NOVA 4
powerade laranja
Powerade
A NOVA 4
Laranjas do Algarve
sumol
B NOVA 4
Guarana brasil
Guaraná
B NOVA 4
Ht traders, general tso' s sauce
Ht Traders
D NOVA 4
Naturally Brewed Soy Sauce
Ht Traders, Harris-Teeter Inc.
E NOVA 3
Spicy Orange Sauce
Ht Traders
NOVA 4
H.T. Traders, Soy Sauce
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
E NOVA 3
Ht traders, spicy teriyaki sauce
Ht Traders
E NOVA 4