Fuze Tea אפרסק
by Coca Cola
Labels
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.9 g |
| of which sugars | 7.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, sucre, jus de pêche à base de concentré(1%), acidifiants : acide citrique, citrate de sodium, acide malique , extraits de thé (0,12%) , arômes naturels de pêche et thé avec autres arômes naturels, antioxydant : acide ascorbique, édulcorant : glycosides de stéviol,
Additives
Related Products in Beverages
Agave ginger lemonade, agave ginger
Wellsley Farms, Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
Cranberry raspberry flavored sparkling water beverage, cranberry raspberry
Wellsley Farms, Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
LEMON SPARKLING WATER
WELLSLEY FARMS
Lemonade sweetened with organic sugar, lemonade
Wellsley Farms, Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
Soda, Lemon Lime
Wellsley Farms, Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
Lime flavored sparkling water beverage, lime
Wellsley Farms
Sweetened green tea with honey & ginseng, honey & ginseng
Wellsley Farms, Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
Orange Soda
Wellsley Farms, Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
Special blend of black tea & lemonade from concentrate, iced tea & lemonade
Wellsley Farms, Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
Soda, Grape
Wellsley Farms, Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
Cherry limeade drink blend from concentrate, cherry limeade
Wellsley Farms, Bj's Wholesale Club / Corporate Brands
APPLE CIDER
WELLSLEY FARMS