Barcode: 5449000237125
Fuzetea Pesca
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
rainforest alliance
Categories
Available in
france, italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Acqua, zucchero, acidificante acido citrico, estratto di tè nero succo di pesca da concentrato (0.1%), aromi naturali, correttore di acidità citrato trisodico, antiossidante acido ascorbico, estratto di rosa
Additives
e300
e330
e331
e331iii
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Échalotes Frites
Dollee
B NOVA 3
Poppadoms
UNCLE SABA’S
D NOVA 3
Organic Rolled Oats
Anzen
A NOVA 1
กาแฟขาว
home's cafe
Freshly Baked Sandwich Bread
J.One
A NOVA 4
Atlantic rings
Divina Teresa
C NOVA 4
fried shallots
E NOVA 3
Extra Virgin Coconut Oil
Country Farms
E NOVA 2
Noix de cajou
Simply Natural
B
SRI MEENATCHI'S LIME PICKLE
SRI MEENATCHI PICKLES
E NOVA 3
Poppadoms Lentil Crisps, Original
D NOVA 3
Poppadoms
UNCLE SABA
E NOVA 4