Barcode: 7622300635930
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 508.0 kcal |
| Fat | 27.0 g |
| of which saturated | 9.6 g |
| Carbohydrates | 56.0 g |
| of which sugars | 46.0 g |
| Fiber | 5.8 g |
| Proteins | 7.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Socker, mandel (24%), glukossirap, kakaomassa, honung (3,5 %), palmolja, kakaosmör, mjölkpulver, mjölksocker, smörfett, invertsocker,mjölkprotein, emulgeringsmedel (_sojalecitin_, solroslecitin), salt, arom. Kan innehålla jordnötter, andra nötter, ägg och vete.
Allergens
milk
nuts
soybeans
Related Products in Snacks
Creme filled sandwich cookies, creme
E NOVA 4
Toast and peanut butter sandwich crackers
Keebler
E NOVA 4
Sandwich crackers
E NOVA 4
CHEESE & CHEDDAR SANDWICH CRACKERS
Keebler
E NOVA 4
Keebler, sandwich crackers, cheddar cheese
E NOVA 4
CLUB & CHEDDAR SANDWICH CRACKERS
Keebler
E NOVA 4
Minis crackers
D NOVA 4
Vanilla sugar wafers, vanilla
E NOVA 4
Keebler Premium Cookie Meal Chocolate 160oz 1ct
E NOVA 4
Rainbow cookies, rainbow
E NOVA 4
Garlic herb pretzel crackers, garlic herb
E NOVA 3
Vienna Fingers sandwich cookies
Keebler
D NOVA 4