Barcode: 9310640001079
G Active
by Gatorade
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
health star rating
health star rating 3 5
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
gredients: water, food acids (330, 332,331), natural flavour, sequestrants (452, 385), sodium chloride, preservative (202), a. sweeteners (955, 950), vitamins (b3, 85, b6).
Additives
e202
e330
e331
e332
e385
e452
e950
e955
Related Products in Beverages
Boga Menthe
Boga
NOVA 4
Apla
ECKES-GRANINI, GmbH
E NOVA 4
Boga Mojito
Boga
E NOVA 4
Boga Lim
Boga, SFBT
E NOVA 4
Boga Lim
boga,SFBT
E NOVA 4
Boga Lim
Boga
NOVA 4
Boga Menthe
Boga
E NOVA 4
Boga - pomme cidre
Boga
E NOVA 4
Boga Lim
Boga
E NOVA 4
Boga light
SFBT, boga
C NOVA 4
Celtia
SFBT
NOVA 4
Boga Cidre
Boga
NOVA 4