Barcode: 0041192115356
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 359.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 87.2 g |
| of which sugars | 28.2 g |
| Fiber | 7.7 g |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Whole grain wheat, rice, sugar, freeze-dried strawberries, wheat bran, brown sugar syrup, salt, malt flavor, iron, vitamin C (ascorbic acid), vitamin E acetate, niacinamide, beta-carotene, vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride), vitamin B1 (thiamin hydrochloride), vitamin B2 (riboflavin), folic acid, vitamin D3, vitamin B12
Allergens
gluten
Related Products
Il sole d'inverno N43 arancia e frutta secca
Alessio Brusadin
D NOVA 1
Tutti Frutti Granola
Mimina
Colomba vegana dolce di Pasqua con arancia candita
D&D distribuzione, Hermana
D NOVA 4
pasta di semola di grano duro con funghi porcini
Marinelli
C NOVA 1
Pinsa
Bella Italia
Grissini all'acqua
C NOVA 3
Paisá food base pizza
Paisá food
D NOVA 4
Goduria
B NOVA 4
Lolly big
NOVA 4
Fishburger di merluzzo nordico
Eccoqua
C