Barcode: 0057271164108
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, Acide citrique, Citrate de sodium, Sel, Phosphate monopotassique, Amidon de maïs modifié, Sucralose, Acésulfame potassium, Esters glycériques de gomme-résine, Bleu brillant FCF, Arôme naturel.
Additives
e133
e330
e331
e340
e340i
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
10 fl oz 100% juice - apple
Welch, Welch's
E NOVA 1
100% Red Tart Cherry Juice
Trader Joe's
E
10 fl oz juice cocktail - grape
Welch's
E NOVA 4
11.5 fl oz 100% juice - apple
Welch's
B NOVA 1
10 fl oz juice drink - strawberry kiwi
Welch's,Welch Foods Inc
E NOVA 4
100% Juice - Apple
Welch's,Welch Foods Inc
D NOVA 1
Mint Yerba Mate, Mint
Langers
C NOVA 4
5.5 fl oz 100% juice - orange
Welch's
D NOVA 1
Langers pomme
Langers
D NOVA 1
Rich & Creamy Hot Chocolate With Buttercrunch Toffee Notes, Rich & Creamy
Brown & haley
NOVA 4
100& Juice, Cranberry Raspberry
Langers, Langer Juice Company Inc.
E NOVA 4
10 fl oz juice cocktail - cranberry
Welch's
E NOVA 4