Barcode: 0055577420942
G2 Grape
by Gatorade
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
cor kosher
Available in
canada, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 8.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.2 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, Sugar, Citric acid, Sodium citrate, Salt, Natural and artificial flavour, Monopotassium phosphate, Sucralose, Acesulfame potassium, Colour
Additives
e330
e331
e340
e340i
e950
e955
Related Products in Beverages
ICE BREAK
Ice Break,Parmalat
D NOVA 3
Iced coffee strong
Farmers Union
C NOVA 4
Vanilla
OAK Plus Protein
C NOVA 4
Dare double expresso
Dare iced coffee,Dare
E NOVA 4
Big M Original Chocolate
Big M
D NOVA 4
Real Coffee Ice Break Extra Shot
Ice Break, Parmalat
D NOVA 4
Apple splash
Golden circle
E NOVA 4
CARAMEL LATTE
dare
D NOVA 4
Quelch 99% Fruit Juice Icy Tubes
Berri
NOVA 1
Strawberry milk
D NOVA 4
Milk with Chocolate
E NOVA 4
Full Cream
Farmhouse Gold
C NOVA 1