Barcode: 3460873202265
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 5.1 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 26.0 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Vermicelle de riz, Nems au poulet, Emincé de poulet, Salade verte, Concombre, Pousses de haricot mungo, Carotte marinée, Cacahuète, Oignon frit, Huile de tournesol, Feuilles de menthe, Cébette. Sauce nem en dosette.
Allergens
peanuts
Related Products in Meals
Cole slaw
C NOVA 4
Classic ham salad
E NOVA 4
Supreme bake & rise crust pizza
Hannaford
C NOVA 4
Noodle soup mix
E NOVA 4
Bake & Rise Crust Pizza
D NOVA 4
Potato & egg salad
Hannaford
C NOVA 4
Deluxe bake & rise crust pizza
C NOVA 4
Hot dog chili sauce
C NOVA 4
Bake & rise crust pizza
D NOVA 4
Bake & rise crust pizza
D NOVA 4
Macaroni salad
C NOVA 4
Potato & egg salad
D NOVA 4