Barcode: 4334011013152
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 365.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eiernudeln mit 2 Eiern/kg, Hartweizengrieß, 10% Frischei
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tomato sauce
B NOVA 4
Yellow cling sliced peaches
Mission Pride
B NOVA 3
Diced pears
B NOVA 3
Whole tomatoes
A NOVA 3
Mixed fruit, light syrup
B NOVA 4
Unpeeled Apricot Halves in Extra Light Syrup
Mission Price
B NOVA 3
Jacket potato
Marks & Spencer
NOVA 3
Pear Slices
Mission Pride
B NOVA 3
Tomatoes in olive oil & italian spices
B NOVA 3
Tomato paste
B
Spiced Peach Halves
Orchard Naturals
C NOVA 4
Mission pride, bartlett pears in heavy syrup
Mission, Mission Pride
B NOVA 3