Barcode: 02718088
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 361.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Hartweizengrieß, Frischei (10%) *Eier aus Bodenhaltung
Allergens
eggs
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ananas Brus
Harboe
E NOVA 4
Danske økologiske fuegobønner
Dava
A NOVA 1
Havre Drik
Naturli
C NOVA 4
Chick Free
naturli
A NOVA 4
Humus
Løgismose
NOVA 3
no chicken
Dava, Dava Balance
E NOVA 3
kartoffel kroketter
Gestus
C NOVA 4
Italiensk Tomatpasta
Grøn Balance
B NOVA 1
Basmati ris
Nordic fFood Partners
B
kartoffel mel
NFP
C
No chicken fajita
Dava
Jasmin Reis
Rize House