Barcode: 3264950222210
Gaborcao
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 384.0 kcal |
| Fat | 4.8 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 61.0 g |
| of which sugars | 57.0 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 19.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Cassonade (sucre roux non raffiné), germe de blé 22%, cacao fortement dégraissé en poudre 20%, poudre de lait écrémé, arôme naturel de vanille.
Allergens
gluten
milk
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Urtrunk
Ganter
NOVA 3
LEBENSLUST BY RIETBURG PFALZ SPÄTBURGUNDER ROSÉ QBA FH. 1X750
Rietburg
NOVA 4
Apfel-Holunder-Saft
Bittenfelder
D NOVA 1
Traubensaft
Bittenfelder
E NOVA 1
Kokosnuss Milch
Mikado
E NOVA 4
Grüne Minze
Edeka
E NOVA 4
Lemon Juice
Mikado
NOVA 3
Eierlikör Weisser Schokolade
Henry Lambertz Inc.
NOVA 4
ORO naturtrüber Apfelsaft
Oro
NOVA 1
White Castle, Vanilla Shake, New York Only, Small
White Castle
C
Rottenburger Apfelsaft
Rottenburger
C NOVA 1
Van Houten façon bistro bio
Van Houten
NOVA 3