Barcode: 27950524
Gabrannte Mandeln
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade e
Categories
Available in
germany, lithuania
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 508.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 52.0 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Ganze geröstete Mandeln 50%, Zucker, karamellzuckersirup, Vanilleextrakt, Speisesalz. Kann Spuren von Erdnüssen und anderen Schalenfrüchten enthalten.
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Panda Signature Ramen Sabor Picante
NOVA 4
Cinnamon Snickerdoodle
Ground Up
D NOVA 3
Daily Crunch Cacao + Sea Salt Sprouted Almonds
Daily Crunch
D NOVA 3
Crio Bru brewed cacao
Crio Bru
NOVA 4
Apple Cider Donut Protein Cereal
Catalina Crunch
A NOVA 4
Cinnamon Toast Keto Friendly Cereal
Catalina Crunch
NOVA 4
Mango black tea
Spindrift
B NOVA 1
Ramen noodle soup
Panda
NOVA 4
Deep River
Mango
E
Daily Crunch Cacao + Sea Salt Sprouted Almonds
Uniquely Crunchy
NOVA 3
Almond Milk Cream Cheese Style Spread- Plain
Kite Hill
C NOVA 4
Ramen Noodle Soup (Beef)
Panda