Barcode: 20723606
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 361.0 kcal |
| Fat | 14.2 g |
| of which saturated | 9.3 g |
| Carbohydrates | 51.3 g |
| of which sugars | 14.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.2 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
farine de _blé_, sucre, _beurre concentré_ (_lait_) (soit 12,3% en beurre reconstitué (_lait_)), _Œufs frais_, eau, 5,1 % crème fraîche (_lait_), levain (farine de _blé_, eau, sel), levure, sel, arômes (contient alcool), émulsifiants : mono - et diglycérides d'acides gras, stéaroyl-2-lactylate de sodium ; _gluten de blé_.
Allergens
milk
Additives
e471
e481
Related Products in Snacks
Kirkland dark chocolate toasted coconut cashews net wt
Costco, Costco Companies Inc., Kirkland, Kirkland Signature
E NOVA 4
Milk chocolate peanut butter cups
E NOVA 4
Cookies and Cream Protein Bar
Kirkland Signature
NOVA 4
Dipped & Chewy Caramel Granola Bar
Kirkland
E NOVA 4
Organic nuts & berries with pumpkin seeds
Kirkland Signature
C NOVA 3
Almonds European Style Milk Chocolate Covered
Kirkland Signature
E NOVA 4
Organic fruit snack
Kirkland
D NOVA 4
Sahale Snacks Nut Crisp
Kirkland Signature
E NOVA 3
Kirkland signature, sahale snacks, cashew-pistachio nut crisp with lemon apples, cranberries & blueberries
Kirkland Signature, Costco Companies Inc.
D NOVA 4
Semi-Sweet Chocolate Chips
Kirkland
E NOVA 4
Almendras tostadas cubiertas de chocolate con leche
Kirkland Signature
E
Tortilla chips
Kirkland Signature
D NOVA 3