Barcode: 3173310025425
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 392.0 kcal |
| Fat | 16.0 g |
| of which saturated | 12.0 g |
| Carbohydrates | 52.0 g |
| of which sugars | 16.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
FARINE DE BLÉ (GLUTEN), OEUFS FRAIS PLEIN AIR, SUCRE, PUR BEURRE CRÈME FRAICHE 6,5%, 13%, LEVAIN (FARINE DE BLÉ, EAU), LEVURE, SEL MARIN (NOIRMOUTIER OU GUÉRANDE), RHUM.
Allergens
gluten
Related Products in Snacks
Chocolate Chip All Butter Shortbread flavoured with Madagascan vanilla
Waitrose
E NOVA 4
Duchy Organic Stem Ginger Biscuits Coated in Dark Chocolate
Duchy Organic,Waitrose,Waitrose & Partners
E NOVA 3
Duchy Organic Stem Ginger All Butter Shortbread
Waitrose,Waitrose & Partners Duchy Organic
E NOVA 3
Deli-Style Coleslaw
Waitrose
C NOVA 3
Oaten biscuits
Duchy Organic, Duchy Originals from Waitrose, Waitrose
D NOVA 3
Duchy Organic Highland All Butter Shortbread
Waitrose
E NOVA 3
Highland All Butter Shortbread Rounds
Waitrose & Partners Dutch organic
E NOVA 3
Duchy Organic Orange Biscuits Coated in Dark Chocolate
Waitrose
E NOVA 4
Deli style cheese coleslaw
Waitrose
C NOVA 3
Parmesan & garlic rustic wheel
Waitrose
C NOVA 3
Duchy Organic Highland All Butter Shortbread Fingers
Waitrose
E NOVA 3
Mini Brownie Bites
Waitrose
E NOVA 4