Barcode: 3547652118266
Gache artisanale
by Bertine
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
no colorings
no palm oil
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 348.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 7.7 g |
| Carbohydrates | 52.0 g |
| of which sugars | 16.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.9 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
FARINE, sucre, BEURRE, ŒUFS, levure, sel, crème fraîche, rhum, E471, arômes naturels.
Additives
e471
Related Products in Snacks
Chocolate chocolate chocolate, dark chocolate noupareils
Chocolate Chocolate Chocolate
E NOVA 4
Chocolate chocolate chocolate, dark chocolate christmas nonpareils
Chocolate Chocolate Chocolate
E NOVA 4
Red Velvet Truffles
Chocolate Chocolate Chocolate Company
E NOVA 4
Chocolate chocolate chocolate, milk chocolate nonpareils
Chocolate Chocolate Chocolate
E NOVA 4
Handmade pumpkin pie truffles
E NOVA 4
Sea salt pecan bark
E NOVA 4
Pecan Burrs
Chocolate Chocolate Chocolate Company
E NOVA 4
White Chocolate Artisan Truffles
Chocolate Chocolate Chocolate
E NOVA 4
Peanut butter pretzel bark
Chocolate Chocolate Chocolate Company
E NOVA 4
Carrot Cake Truffles
Chocolate Chocolate Chocolate
E NOVA 4
Truffles
Chocolate Chocolate Chocolate
E NOVA 4
Chocolate chocolate chocolate, almond toffee bark
Chocolate Chocolate Chocolate
E NOVA 4