Barcode: 3760008180209
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 358.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 8.2 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.9 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
FARINE DE BLE T65, GLUTEN, SUCRE, BEURRE, OEUFS, CREME FRAICHE, LEVURE, PARFUMS (ALCOOL), SEL.
Related Products in Snacks
Roasted coconut chips
Trader Joe's
D NOVA 3
4 almond croissants
Trader Joe's, Open Nature
E NOVA 3
Bonbons de chocolat
Aldi Einkauf GmbH & Co. oHG, GOURMET finest cuisine
E NOVA 4
Peanut brittle
E NOVA 3
Roasted & Salted Cashews
Casey's General Stores Inc.
D NOVA 3
Casey's general store, famous for pizza, gummi candy
E NOVA 4
Blondie bar
Trader Joe's
NOVA 4
Iced Sugar Cookie w/ Sprinkles
Casey's General Store
E NOVA 4
Trader joe's, kale chips
Trader Joe's
D NOVA 3
Casey's General Store, Assorted Fruit Sours
Casey's General Stores Inc.
E NOVA 4
Belgian collection
M&S Food
E NOVA 4
Sweet & Salty Trail Mix
Casey's General Stores Inc.
E NOVA 4