Barcode: 2000000102790
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 377.0 kcal |
| Fat | 14.1 g |
| of which saturated | 9.3 g |
| Carbohydrates | 53.3 g |
| of which sugars | 8.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.7 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Farine de blé, sucre, oeufs, beurre concentré 10% (contient lait), crème fraiche 5% (contient lait), eau, arômes naturels (dont blé et alcool), levure, émulsifiants : E471, E472e, sel, gluten de blé, antioxydant : E300.
Additives
e300
e471
e472e
Related Products in Snacks
Equal Exchange Chocolates, Dark Chocolate
Equal Exchange Inc.
E NOVA 3
Organic Dark Chocolate, Almond
Equal Exchange Chocolates
E NOVA 3
Dark Chocolate
Equal Exchange Inc.
D NOVA 3
Organic Mint Crunch Dark Chocolate Bar
Equal Exchange
E NOVA 3
Classic Milk Chocolate Bar
Equal Exchange
E NOVA 3
Organic Panama Extra Dark Chocolate Bar
Equal Exchange
D NOVA 3
Dark Chocolate Caramel Crunch Bar
Equal Exchange
E NOVA 3
Equal Exchange Chocolates, Organic Dark Chocolate, Lemon Ginger With Black Pepper
Equal Exchange Inc.
E NOVA 3
Organic chocolate bar
Equal Exchange
E NOVA 3
Organic Fairly Traded Dark Chocolate Extreme Dark
Equal Exchange
D NOVA 3
Equal Exchange, Organic Dark Chocolate, Infused Orange, 65% Cacao
Equal Exchange
E NOVA 4
Caraml Crunch Milk Chocolate Bar
Equal Exchange
E NOVA 3