Barcode: 3608733412762
Gache Vendéenne
by Sicard
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
certified by certipaq
made in france
pgi
farine de ble francais
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 377.0 kcal |
| Fat | 15.9 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 48.4 g |
| of which sugars | 15.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Farine de BLÉ, BEURRE 12,5 %, ŒUFS sucre, CREME fraîche 7,9 %, sirop de sucre inverti, eau, arômes, levure fraîche, sel marin de Noirmoutier, rhum, GLUTEN de BLÉ, agent traitement de la farine (acide ascorbique).
Allergens
eggs
gluten
milk
Additives
e300
Related Products in Snacks
Giant eagle, cake roll, pumpkin
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
E NOVA 4
Giant eagle, pretzel waffles window, salty crunchy
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
E NOVA 3
Giant eagle, rippled potato chips, sweet barbeque
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
E NOVA 4
Giant eagle, zesty & savory potato chips, sour cream & onion
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
D NOVA 4
Giant eagle, potato chips, salt & vinegar
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
D NOVA 4
Giant eagle, kettle cooked potato chips, jalapeno
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
D NOVA 4
Giant eagle, tangy & sweet potato chips, barbeque
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
D NOVA 4
Giant eagle, kettle cooked potato chips, salt & pepper flavored
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
D NOVA 4
Coleslaw
Giant Eagle
C NOVA 4
Giant eagle, potato chips, sour cream & onion
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
E NOVA 4
Giant eagle, braided twists pretzel, honey wheat
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
D NOVA 3
Giant eagle, kettle cooked potato chips, mesquite bbq
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
D NOVA 4