Barcode: 7350010277804
Gaddan
by Kolsvart
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 86.7 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, invert sugar syrup, water, corn starch, glucose syrup, citric acid, aroma, turmeric oleoresin (color), coconut oil, carnauba wax.
Additives
e330
e903
Related Products in Snacks
Pop'box, premium popcorn, ultimate butter
Pop'Box
D NOVA 4
Granola
Nuts About Granola Llc
C NOVA 3
Sarah's Savory Snacks, A Savory Snacking Sensation, Sweet Balsamic & Olive
Nuts About Granola Llc
C NOVA 4
Original meat sticks
E NOVA 4
Gourmet Popcorn Pop' Box, Microwave Popcorn
Pop Box Llc
NOVA 4
Lia p gluten free, cookies, chocolate chip
Lia P Gluten Free
E NOVA 4
Sarah's, nut mix, spicy thai peanut
Nuts About Granola Llc.
D NOVA 3
Lia p gluten free, desi doodle cookies
Lia P Gluten Free
E NOVA 4
Sarah's Savory Snacks, Snacks, Coconut Currant Curry
Nuts About Granola Llc
D NOVA 3
Spicy jalapeno meat sticks
E NOVA 4
Big Screen Butter Microwave Popcorn
POP BOX LLC
A NOVA 4
Pop' Box, Microwave Popcorn
Pop Box Llc
D NOVA 3