Barcode: 0052000324815
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 23.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 6.1 g |
| of which sugars | 5.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, sugar, dextrose, citric acid, natural and artificial flavor, salt, sodium citrate, monopotassium phosphate, modified food starch, glycerol ester of rosin, blue 1.
Additives
e133
e330
e331
e340
e340i
Related Products in Beverages
Chinotto
il gusto del Ticino
E NOVA 4
Craft lemonade
Rhäzünser
D NOVA 4
Valser Prickelnd Zitrone
Valser
NOVA 4
Bärgtee
C NOVA 4
The original bitter lemon
Schweppes
E NOVA 4
Indiana tonic
Schweppes
C NOVA 4
Henniez Gazeuse Rouge
Henniez
A NOVA 1
Schweppes Indian Tonic
Schweppes
E NOVA 4
Silence
Valser
A
Acqua minerale naturale
Nestlé, Henniez
A NOVA 1
Schweppes Ginger Ale
SCHWEPPES
E NOVA 4
Wasser
Valser
A