Barcode: 0056573112121
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 241.0 kcal |
| Fat | 3.2 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 44.3 g |
| of which sugars | 5.1 g |
| Fiber | 5.1 g |
| Proteins | 10.1 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
WHOLE WHEAT FLOUR, WATER YEAST SUGAR/GLUCOSE-FRUCTOSE, WHEAT GLUTEN, SALT, SOYBEAN AND/OR CANOLA OIL CALCIUM PROPIONATE, DIACETYL TARTARICACID ESTERS OF MONO AND DIGLYCERIDES, SODIUM STEAROYL-2-LACTYLATE, VEGETABLE MONOGLYCERIDES. MAY CONTAIN SORBIC ACID. ';ORDER MAY VARY.
Additives
e175
e481
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Garbanzo beans
A NOVA 3
Tomato sauce
B NOVA 4
No pulp 100% premium orange juice
C NOVA 1
Pure coconut water
C
Diced tomatoes with green chiles, medium
B NOVA 3
Baby cut carrots
A NOVA 1
Tomato sauce
B NOVA 4
Pure coconut water
C
Light orange juice beverage
C NOVA 4
Cannellini beans
A NOVA 3
Creamy peanut butter spread
C NOVA 2
Hazelnut spread, chocolate
E NOVA 4