Barcode: 8005121214321
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 465.0 kcal |
| Fat | 20.5 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 68.0 g |
| of which sugars | 17.0 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Wheat flour, sugar, oil, 4.5% fresh palm eggs, butter, 2.5% fresh pasteurized cream, glucose syrup, wheat starch, salt, raising agents (sodium bicarbonate), flavourings. May contain traces of soy, mustard, almonds and hazelnuts. BISCUITS À LA CRÈME FRAICHE Ingrédients: Farine de blé, sucre, huile de palme, oeufs frais 4,5%, beurre, crème fraiche pasteurisé 2,5%, sirop de glucose, amidon de blé, sel, agents levants (carbonate acide de sodium carbonate acide d'ammonium), arômes. Traces possibles de soja, moutarde, amandes et noisettes. KEKSE MIT FRISCHE SAHNE Zutaten: Weizenmehl, Zucker, Palmöl, frische Eier 4,5% Butter visierter Sahne 25% Glukoses
Additives
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Ugandan dark chocolate
Sainsbury's
D NOVA 3
Peruvian dark milk chocolate 55%
Sainsbury's
E NOVA 4
Madagascan dark chocolate 80%
Sainsbury's
D NOVA 3
Mission ZERO CARBS
mission
C NOVA 4
生菓子
NOVA 3
Innocent Cutlet Pork Soybean Snack
Koikeya
E NOVA 4
Nabisco, ritz, fresh stacks crackers
E NOVA 4
Florentins
Delhaize
E NOVA 4
Lidl
Lidl
D NOVA 3
广式豆沙月饼
友盛貿易株式会社
NOVA 3
Ginger (bonbon au gingembre)
Sina
E NOVA 3
Chocolats Apollo goût fraise
Meiji
E NOVA 4