Barcode: 8436530678105
Gherkins - Pepper & Cumin
by Le Vieux Mas
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
es eco 020 cv
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 16.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.6 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
Gherkin*, water, salt, cumin*, black peppercorns*, vinegar*. *Ingredients from Organic Farming
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
quinoa, chia & flaxseed granola
O organics
C NOVA 4 Eco-Score B
overnight oats Chocolate Brownie
MUSH
A NOVA 4 Eco-Score C
Kokosmilch
Taste of Asia
C NOVA 1 Eco-Score A
Bio-Kokosnussmilch
Aldi, Gut Bio, I. Schroeder
D NOVA 1
Dried Cranberries
Alesto
D NOVA 3
Original
Country Crock
D NOVA 4
100% Whole Wheat Rolls
Sandwich Thins
NOVA 4
Organic Sliced Sourdough Bread
Sprouts Farmers Market
D NOVA 3
63% fat spread with buttermilk
Flora
D NOVA 4 Eco-Score C
Cous cous
El Forsane
A Eco-Score B
Panecillo
El Horno de Mercadona,Europastry
C NOVA 3
Kettle Cooked Potato Chips
Cape Cod
C NOVA 3 Eco-Score B