Barcode: 4088600372716
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 22.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 2.8 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Gherkins, water, spirit vinegar, sugar, salt, dill, yellow mustard seeds, dried red chilli, firming agent, calcium chloride, flavouring.
Allergens
mustard
Additives
e509
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mira-Ki Rice Noodles Peanut Sauce
Asia Green Garden
B NOVA 4
G&G Bauern Kartoffelsalat
Gut & Günstig
C NOVA 4 Eco-Score A
Pan de molde multicereal
Hacendado
A NOVA 4
Tomaten Pomodoro San Marzano Dell'Agro Sarnese-Nocerino D.O.P.
MUTTI, OLUF LORENTZEN AS
A
Olive ciabatta
marks and Spencer
C
4 Breakfast Muffins
Rowan Hill Bakery
C NOVA 4 Eco-Score B
Gewürzgurken ungesüßt
Alnatura, Alnatura GmbH
C NOVA 4
Klöße halb&halb
Henglein
C NOVA 3
Haricot verts
Bonduelle
A NOVA 3
Basmati Rijst
Jumbo
B NOVA 1 Eco-Score E
Rye and mixed seed sourdough bread
Tesco
A NOVA 3 Eco-Score A
Bagels Cinnamon Raisin
Aldi
C NOVA 4 Eco-Score B