Barcode: 6420106085512
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 370.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 90.0 g |
| of which sugars | 88.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Ghimbir, zahăr, antioxidant (acid citric), sola, arahide, fructe cu coajă conservant (metabisulfit de sodiu).
Additives
e223
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Blueberries
Target Stores
A NOVA 1
Steel cut oats
A
Crystallized ginger
E NOVA 3
Cherries & Berries Fruit Blend
Target Stores
B NOVA 1
Cranberries Dried Sweetened Fruit
Target Stores
D NOVA 3
Wild blueberries
A NOVA 1
Organic green beans
A NOVA 3
Organic Apple Juice
Simply Balanced
E NOVA 1
Toasted cinnamon squares crispy sweetened whole wheat and rice cereal with cinnamon
D NOVA 4
Hazelnut spread with cocoa & skim milk, hazelnut
Market Pantry
E NOVA 4
Hazelnut spread to go with breadsticks
E NOVA 4
Red raspberries
A NOVA 1