Barcode: 9421007140468
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 292.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 59.2 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
durum wheat semulina. Contains gluten.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Wheat biscuits
tesco
A NOVA 3
COCONUT MILK
TESCO
E NOVA 4
Spaghetti Rings in tomato sauce
Tesco
B NOVA 4
Tesco Shredless Orange Marmalade
Tesco
D NOVA 4
Tesco Deep Filled Garlic Flatbread
Tesco
C NOVA 4
Spaghetti made with fresh egg
Tesco
A NOVA 1
Finest Red Onion Chutney
Tesco Finest
E NOVA 3
Tesco Tahini
Tesco
D
Aasani Almonds
Tesco
A NOVA 1
Tesco Fine Cut Orange Marmalade
Tesco
D NOVA 4
Tesco Thick Cut Orange Marmalade
Tesco
D NOVA 4
Tesco Wholemeal Stay Fresh Medium Bread
Tesco
B NOVA 4