Barcode: 4044337120617
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 532.0 kcal |
| Fat | 30.1 g |
| of which saturated | 18.4 g |
| Carbohydrates | 57.6 g |
| of which sugars | 56.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.4 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Zucker, Kakaobutter, Vollmilchpulver, Kakaomasse, Süßmolkepulver, Emulgator: Sojalecithine. Kakao: 30%
Related Products in Snacks
Chocolat au lait du Pays Alpin
Kraft Foods, Milka
E NOVA 4
Butter Karamell Feinherbe Schokolade
Suchard
E NOVA 4
Édition de Noël - cœur croustillant lait
Mondelez International, Suchard
E NOVA 4
Noir Noisettes
Côte d'Or, Mondelèz International
E NOVA 4
Sport szelet
Mondeléz
E NOVA 4
Milka Pralinés
Milka, Mondelez
E NOVA 4
oreo double cream
Oreo
E NOVA 4
I love Milka Pralinès Nuss-Nougat-Crème
Milka
E NOVA 4
Chocolat au lait extra-fins aux noisettes
cote d'or
E NOVA 4
I love Milka Erdbeer-Crème
Milka, Mondelez
E NOVA 4
Prince Goût Chocolat
LUMondelez
E NOVA 4
Kapucíner
Ízvilág,Mondelez
E NOVA 4