Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 7.9 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
CARBONATED WATER, CITRIC ACID, NATURAL AND ARTIFICIAL FLAVOR, L-TARTRATE, TAURINE, CAFFEINE, SUCRALOSE, SODIUM BENZOATE (PRESERVATIVE), POTASSIUM SORBATE (PRESERVATIVE), ALPHA-GLYCERYL PHOSPHORYL, CHOLINE, ACESULFAME POTASSIUM, ASCORBIC ACID, COFFEE (COFFEA ARABICA) FRUIT, EXTRACT, NIACINAMIDE, ASTRAGALUS MEMBRANACEUS ROOT EXTRACT, PANAX NOTOGINSENG ROOT EXTRACT, PYRIDOXAL-5-PHOSPHATE, METHYLCOBALAMIN, L-Carnitine L-Tartrate, Taurine, Natural Caffeine (from Coffee (Coffea spp.) Bean), Alpha-GPC (Alpha-Glyceryl Phosphoryl Choline 50%), NeuroFactor™ Coffee (Coffea arabica) Fruit extract, AstraGin (10:1 Astragalus membranaceus and 50:1 Panax notoginseng) Root extracts
Additives
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
100% Pur Jus Clémentine – Naturellement source de vitamine C
Casino
100 % Pur Jus Orange pressée avec pulpe
CASINO BIO
Bio Soja cuisine
Casino, Casino Bio
Bière Kellegen boîte 50cl forte
Casino, kellegen
Eau minérale naturelle des Aes MONTCLAR
Casino
Eau de Source de Montagne Aes Source Roche des Ecrins
Casino
Boisson aromatisée et aux extraits d'anis, à diluer
Casino
Very Special VS Vicomte de Bressiac Fine Cognac Appellation Cognac Contrôlée
Casino
Poudre Cacaotée Casino Bio
Casino, Casino Bio
100% Pur Jus Orange avec pulpe
Casino
Davelghem Bière d'Abbaye Blonde
Casino
CRANBERRY LIGHT Teneur en fruits 25% minimum
Casino