Barcode: 0810028299221
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 55.6 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 22.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 11.1 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 4.2 g |
Ingredients
Gum Acacia, Malic Acid, Tartaric Acid, Citric Acid, Natural and Artificial Flavor, Sucralose, Silicon Dioxide, FD&C Blue #1
Additives
e133
e296
e330
e334
e414
e955
Related Products in Snacks
Morenito
Villaseco
E NOVA 4
Magdalena Larga
Martínez
D NOVA 4
Turron de Jijona 1880
D NOVA 4
Turron De Jijona 1880 300 GR
1880
D NOVA 4
Magdalenas cuadradas con azúcar crujiente
Martinez
E NOVA 4
Tuno
Martínez
E NOVA 4
Palmera bañada al cacao
Martínez
E NOVA 4
Caña de chocolate
Martinez
E NOVA 4
Discos de cacao
Martínez
E NOVA 4
Crema de turrón 0% Azúcares añadidos
1880
C NOVA 4
Turrón a la piedra
1880
E NOVA 3
Turrón de Jijona
1888
D NOVA 4