Barcode: 0041660007572
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 26.7 g |
| of which sugars | 26.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Cucumbers, sugar, distilled vinegar, salt, water, ghost peppers, modified food starch, onion, calcium chloride, garlic, natural flavors, xanthan gum, extractives of paprika (color), gum arabic
Additives
e414
e415
Related Products in Salted Snacks
Caesar Salad with Chicken
Taylor Farms
C NOVA 4
Okra Pickles
Talk O' Texas
D NOVA 4
minced garlic
SPICE WORLD
B NOVA 1
Sweet Gherkins
vlasic
D NOVA 4
Kosher Dill Mini
claussen
D NOVA 4
Chipotle Peppers In Adobo Sauce
La Costena
C NOVA 3
Sweet 'n Spicy Pickle Chips
Famous Dave's
C NOVA 4
Large Pitted California Ripe Olives
Musco Family Olive Co., Early California
C NOVA 3
Zesty Dill Spears
vlasic
D NOVA 4
Green Pickled Serrano Peppers imp
La Costena
C NOVA 3
Sliced Kalamata Greek Olives
Musco Family Pearls Specialties
E NOVA 3
Hot Chicago Style Giardiniera Sandwich Mix
Mezzetta
E NOVA 3