Barcode: 0015418012019
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 179.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.7 g |
| of which sugars | 10.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 32.1 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Beef, teriyaki sauce (soy sauce (water, wheat, soybeans, salt), wine, high fructose corn syrup, water, vinegar, salt, spices, onion powder, succinic acid, garlic powder, sodium benzoate: less than 1/10 of 1% as a preservative.), brown sugar, carolina reaper mash (carolina reaper peppers, vinegar), cayenne, pineapple, worcestershire sauce (distilled white vinegar, molasses, sugar, water, salt, onions, anchovies, garlic, cloves, tamarind extract, natural flavorings, chili pepper extract), lemon juice (water, lemon concentrate, 1/10 of 1% sodium benzoate), garlic, ghost pepper, ground pepper, sea salt, ginger.
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e211
e363
Related Products in Snacks
Seaweed rice crisps
Kelly loves
E NOVA 3
Snack apéro
Spaña sol
D NOVA 3
Chocolat au lait Chuncho Urusayhua Dark Milk
La Fèverie
E NOVA 3
Duo de mini burgers
PASO
D NOVA 4
Chips artisanales nature ondulée finement salée
La 76
C NOVA 3
Tuiles à la farine de châtaigne
Domaine de Rapatel
E NOVA 3
Feuilletés
Biscuiterie de la Loire
E NOVA 3
Codmic Chocolate
E NOVA 4
Le Préfou Chèvre & Miel
PASO Traiteur
E NOVA 4
Cookies à la farine de Châtaigne
Domaine de Rapatel
E NOVA 3
Prefou pain à la tomate et boursin
Paso
D NOVA 3
Black Préfou Thon Piment
Paso
E NOVA 4