Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.2 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
CHICKEN STOCK, CHICKEN MEAT, CARROTS, ENRICHED EGG NOODLES (WHEAT FLOUR, EGGS, EGG WHITE, WHEAT PROTEIN ISOLATE (WHEAT GLUTEN, PHOSPHATE, LACTIC ACID), NIACIN, FERROUS SULFATE, THIAMINE MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), CELERY, RED PEPPERS, WATER, MODIFIED FOOD STARCH, SUGAR, SOY PROTEIN CONCENTRATE, DRIED ONIONS, CHILI PEPPER EXTRACT, FLAVORING, SODIUM PHOSPHATE, CORN STARCH, TOMATO PASTE, SALT, CHICKEN FAT, DISTILLED VINEGAR, YEAST EXTRACT, POTASSIUM CHLORIDE, CHILI PEPPER EXTRACT, COOKED CHICKEN SKINS, SPICE, BETA CAROTENE FOR COLOR, DISODIUM INOSINATE AND DISODIUM GUANYLATE, DRIED CHICKEN, EGG YOLKS, SOY LECITHIN.
Additives
Related Products in Meals
Tortilla de patatas
Huevos Inmaculada
Tortilla espagnole moelleuse, à l’oignon
Elaborados naturales de la Ribera
Ensalada liviana
DiqueSí
Pollo al curry ecológico
Dehesa del milagro
Tortilla de pomme de terre et oignon
Benis Food
Salmorejo fresco
Sabores de la Esteban
Tortilla de pomme de terre et oignon
Tortilla pomme de terre courgette
BENIS
Tortilla espagnole moelleuse
Tortilla de patata con cebolla
benis
Tortilla de patata vegana
benis
Ensalada Santa Mónica
Diquesí