Barcode: 0684357409527
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 304.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 78.3 g |
| of which sugars | 78.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, apple cider vinegar, hot peppers, green, red, and yellow peppers, crushed red pepper flakes, and liquid pectin.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Blanched sliced almonds
Valued Naturals, International Foodsource
A NOVA 1
Protein Power Mix
Valued Naturals
D NOVA 3
Whole Almonds
International Foodsource
A NOVA 1
Walnut Light Halves
International Foodsource
A NOVA 1
Tri-Color Quinoa
Valued Naturals
A
Slivered Almonds
Valued Naturals
A NOVA 1
Whole Green Lentils
Valued Naturals
A NOVA 1
Walnut light halves
Walnut Light Halves
A NOVA 1
Dried Cranberries
Valued Naturals
D NOVA 4
Dried Apricots
Valued Naturals.
D NOVA 1
Roasted Salted Peanuts
Valued Naturals
D NOVA 3
Whole almonds
Valued Naturals
A NOVA 1