Barcode: 0089382118008
Ghost pepper microwave popcorn
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
germany, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 450.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 9.0 g |
| Carbohydrates | 58.1 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 12.9 g |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Popcorn, Palm Oil, Salt, Fully Hydrogenated Soybean Oil, Natural & Artificial Flavors and Ghost Pepper.
Allergens
soybeans
Related Products in Snacks
Gâteau Gaufrino paquet de 100g
U, U Saveurs
E NOVA 4
Calissons d'Aix-en-Provence - 235g
U, U Saveurs
D NOVA 4
Spéculoos aux 3 chocolats
U, U Saveurs
E NOVA 4
Palmier à la vanille de Madagascar
U, U Saveurs
E NOVA 3
Baba au rhum crème vanille , 2x140g
U, U Saveurs
D NOVA 4
Gâteau Gaufrino paquet de 100g
U, U Saveurs
E NOVA 4
Biscuits Sablés saveur rhum raisins paquet de 120g
U, U Saveurs
E NOVA 4
Assortiment de canapés x20 - 175g
U, U Saveurs
C NOVA 4
Chocolat Noir 70% Fourre Coeur Passion Mangue
Saveurs Et Nature
E NOVA 3
Délices De Joyeuse - Assortiments De Macarons, D'allumettes Et De Coeurs Fidèles
Maison Charaix
E NOVA 3
Biscuits Sablés saveur rhum raisins paquet de 120g
U, U Saveurs
E NOVA 4
Pruneige
DB Chocolats
E NOVA 4