Barcode: 0857640006417
Ghost whey protien
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 4.7 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 6.3 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 78.1 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Whey Protein (Whey Protein Isolate 90% (Sunflower Lecithinated), Whey Protein Concentrate 80% (Sunflower Lecithinated), Hydrolyzed Whey Protein Isolate), Natural and Artificial Flavor, Salt, Enzymes (Proteases, Bromelain, Lactase), Cellulose Gum, Xanthan Gum, Sucralose, FD&C Red #40
Additives
e1101
e129
e415
e466
e955
Related Products in Dietary Supplements
Preactiv Prebiotics Electrolyte Solution, Chilled Cherry Pomegranate
Abbott, Pedialyte
NOVA 4
Protein Shake cafe Mocha
Ensure
A NOVA 4
Glucerma
Glucrrma
NOVA 4
Ensure High Protein nutrition shake
Ensure
NOVA 4
Whey Factors
Natural Factors
D NOVA 4
Women’s Prenatal
Whole Earth & Sea
NOVA 1
Advocare Spark Grape
Ensure: High Protein nutrition shake
Abbott
NOVA 4
Rich Chocolate Shake, Rich Chocolate
Glucerna
NOVA 4
Max Protein Nutrition Shake
Ensure
NOVA 4
Ensure high protein
Abbott
NOVA 4
EleCare Infant Formula
Abbott
NOVA 4