Barcode: 0042238306431
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 850.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 194.0 g |
| of which sugars | 125.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 18.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
GLUCOSE SYRUP (FROM WHEAT OR CORN), SUGAR, GELATIN, DEXTROSE (FROM WHEAT OR CORN), CITRIC ACID, CORN STARCH, ARTIFICIAL AND NATURAL FLAVORS, PALM KERNEL OIL, CARNAUBA WAX, WHITE BEESWAX, YELLOW BEESWAX, YELLOW 5, RED 40, BLUE 1.
Additives
e102
e129
e133
e330
e428
e901
e903
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Undefined
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4