Barcode: 0041168624424
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 412.0 kcal |
| Fat | 14.7 g |
| of which saturated | 5.9 g |
| Carbohydrates | 70.6 g |
| of which sugars | 47.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.9 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Cane sugar, corn syrup, peanut butter (contains fresh ground dry roasted peanuts, salt, and preserved with vitamin e to maintain freshness), toasted coconut, natural turmeric color, natural red color (vegetable juice concentrate) or fd & c red #40, red #3, blue #1, and natural vanilla flavor.
Additives
e100
e127
e129
e133
Related Products in Snacks
Tortilla Cheese Strips
Old El Paso
D NOVA 4
FajitaTortilla Chips
Old El Paso
C NOVA 4
Tortilla chips chili
Pancho Villa
C NOVA 4
Tortilla chips Blue corn & sea salt
Haugen - gruppen as
C
Crunchy Tortilla Chips Chili
General Mills, Old El Paso
C NOVA 4
Sabor Ajo y Perejil
Vicente Vidal
D NOVA 4
Chips de maïs saveur chili
Old El Paso
C NOVA 4
Nature Valley protein salted caramel nut
Nature Valley
E NOVA 4
Tortilla chips chili
General Mills, Old El Paso
C NOVA 4
Tortilla Chips Ranch Mais-Chips mit Barbecue-Geschmack
Pancho Villa, Pancho Villa (Migros), Pancho Villa - General Mills
D NOVA 4
Cortezas de trigo
Auchan
E NOVA 4
Old El Paso Tortilla Strips Original
Old el Paso
D NOVA 3