Barcode: 8022424005678
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 195.0 kcal |
| Fat | 4.3 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 29.7 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 5.5 g |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
ACQUA, ORZO PERLATO 10,8%, LENTICCHIE VERDI 8,6%, FARRO DECORTICATO 8,6%, FAGIOLI ROSSI 8,6%, AVENA DECORTICATA 8,6%, OLIO DI OLIVA, SALE.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
White bread
no name
C