Barcode: 7624841866613
Giandino noir
by Coop
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
fair trade
fairtrade international
max havelaar
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 604.0 kcal |
| Fat | 45.0 g |
| of which saturated | 25.0 g |
| Carbohydrates | 41.0 g |
| of which sugars | 37.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, cacao en pâte, beurre de cacao, amandes 10%, graisse de coco, noisettes, beurre fondu, lait entier en poudre, lait écrémé en poudre, émulsifiant (E 322 de soja), arôme naturel.
Additives
e322
Related Products in Snacks
Softmints Spearmint Mints Roll
Trebor
E NOVA 4
Nougat Jumbo 100g
E NOVA 4
Taveners Red & Black Gums
Taveners
E
Football gums
Lion
E NOVA 4
Bassetts Nougat STD 35 G (pack of )
Barratt
E NOVA 4
Licorice gums
E NOVA 4
Refreshers Fizzy Softies
Barratt,Refreshers
E NOVA 4
Iceland Garlic Baguettes 2pk
Iceland
C NOVA 4
18 Chocolate Chip Cookies
The Daily Bakery
E NOVA 4
Henry Goodies, soft black liquorice
Henry Goodes
E NOVA 4
Taverners wine gums
Taveners
E NOVA 4
Liquorice Novelties
Barratt
D NOVA 4