Barcode: 8013108411458
Gianduia chocolate
by Caffarel
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
made in italy
verified
Categories
Available in
france, spain, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 580.0 kcal |
| Fat | 37.0 g |
| of which saturated | 17.0 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 48.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
sucre, beurre de cacao, noisettes du Piémont (15%), pâte de cacao, lait entier en poudre, amandes, émulsifiant: lécithine (de soja), vanilline. Peut contenir des noix et des pistaches, Cacao: 30% minimum.
Allergens
milk
nuts
soybeans
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Doritos
Pepsico France
C NOVA 4
Milk Chocolate Coated Salted Caramel Biscuits
E NOVA 4
Le Brownie Chocolat Pépites
Brossard
E NOVA 4
Père Noël smarties
Smarties
E NOVA 4
Père Noël
Nestlé, Smarties
E NOVA 4
Smarties Easter Bunny
Nestle
E
Želé z ovocnými příchutěmi
Haribo
D NOVA 4
Sport Szelet
Mondelèz, Mondelèz International, Sport
E NOVA 4
Pez
Pez
E NOVA 4
Penguin
Smarties
E NOVA 4
Smarties penguin
Smarties
E NOVA 4
Lapin Crisp Kit Kat
Nestlé, Kit Kat
E NOVA 4