Barcode: 8013108633904
Gianduia Classico
by Caftarel
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
non eu agriculture
Categories
Available in
bulgaria
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 573.0 kcal |
| Fat | 38.0 g |
| of which saturated | 18.0 g |
| Carbohydrates | 48.0 g |
| of which sugars | 46.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Захар, какаово масло, Пиемонтски лешници 15%, какаова маса, пълномаслено мляко на прах, бадеми, емулгатор (соев лецитин), ванилин. Млечен шоколад (суха какаова маса 30%, сухо мляко 11%).
Related Products in Snacks
Biscuits au citron confit
Fauchon
E NOVA 4
15 petits cœurs en chocolat praliné
Fauchon
E NOVA 4
Les biscuits
Fauchon
E NOVA 4
Biscuit framboise
Fauchon
E NOVA 4
Les sables aux agrumes
Fauchon
E NOVA 3
Assortiments de chocolats gianduja
Fauchon
E NOVA 3
Calissons d'Aix en Provence
Fauchon
E NOVA 4
Assortiments de bonbons de chocolat
Fauchon
E NOVA 4
Biscuit fauchon
Fauchon
E NOVA 4
Le carré parisien
Fauchon
E
Cheese cake citron
Mamie Nova
E NOVA 4
Les Sablés au caramel et chocolat lait
Fauchon
E NOVA 4