Barcode: 8001675506165
Gianduia nero
by Pernigotti
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no palm oil
Categories
Available in
france, italy, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 528.0 kcal |
| Fat | 32.0 g |
| of which saturated | 8.6 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
cioccolato alle nocciole gianduia 42% (zucchero, cacao magro in polvere 33%, nocciole, emulsionante: lecitina di girasole), zucchero, nocciole (18%), burro di latte anidro, burro di cacao, emulsionante: lecitina di girasole, aroma naturale.
Allergens
milk
nuts
Related Products in Snacks
Peach cobbler
C NOVA 4
White creamy toasted coconut clusters, white creamy toasted coconut
E NOVA 4
LACTATION COOKIE BITES
momslab milkmakers
E NOVA 4
Rich orange flavored non dairy chocolate clusters
E NOVA 4
Brownie thins
Experience Cisse Ltd
E NOVA 4
Brownie thins
Experience Cisse Ltd
E NOVA 4
Lactation bar
D NOVA 4
Bumpboosters, Pregnancy Cookie
Milkmakers Llc
E NOVA 3
Azucar bakery, dulce de leche alfajor cookies
Azucar Bakery
E NOVA 3
Milkmakers, Lactation Cookies, Oatmeal Chocolate Chip
Milkmakers Llc
E NOVA 4
Lactation Cookie Bites
Munchkin Milkmakers
D NOVA 4
Lemon lactation cookies, lemon
E NOVA 4