Barcode: 8004735032673
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 560.0 kcal |
| Fat | 35.5 g |
| of which saturated | 14.0 g |
| Carbohydrates | 52.2 g |
| of which sugars | 50.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ZUCCHERO, NOCCIOLE (24%), PASTA DI CACAO, BURRO DI CACAO, EMULSIONANTE: LECITINA DI SOIA, AROMI.
Related Products in Snacks
Apple Apricot Sauce
Santa Cruz Organic
A NOVA 1
Apple Sauce
Santa Cruz Organic
NOVA 1
Kellogg's, assorted fruit flavored snacks
D NOVA 4
Cinnamon Apple Sauce
Santa Cruz Organic
A NOVA 1
Apple Sauce Squeezable Pouches
Santa Cruz Organic
B NOVA 1
Tortilla Chips
Gehl Foods Inc.
D NOVA 4
Apple Apricot Sauce
Santa Cruz Organic
A NOVA 1
Cinnamon Apple Sauce
Santa Cruz Organic
A NOVA 1
Apple Peach Sauce
Santa Cruz Organic
A NOVA 4
Made Without Wheat Top Iced Christmas Cake Bar
Marks & Spencer
E NOVA 4
Apple Sauce Squeezable Pouches
Santa Cruz Organic
B NOVA 1
Apple sauce
A NOVA 1