Barcode: 8008429238082
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 559.0 kcal |
| Fat | 36.0 g |
| of which saturated | 17.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 48.0 g |
| Fiber | 4.3 g |
| Proteins | 6.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Zucchero, burro di cacao, LATTE intero in polvere, NOCCIOLE (18%). emulsionante: lecitina di SOIA, aroma naturale di vaniglia. Cacao 19% min. zucchero, massa di cacao, NOCCIOLE (18%), burro di cacao, emulsionante: lecitina di SOIA, aroma naturale di vaniglia. Cioccolato fondente della parte esterna: cacao 52% min.
Related Products in Snacks
Lime plantain chips
Goya
NOVA 4
Plantain chips
E NOVA 4
Shrimp & tartar sauce
A NOVA 4
Foods golden maria sandwich cookies with chocolate
Goya
E NOVA 4
Tostones chips garlic
Goya
E NOVA 4
Sun-dried california raisins
C NOVA 1
Soda Crackers
Goya
D NOVA 4
Tostones Chips Original
Goya
NOVA 3
Sweetened & Dried Cranberries
Schnucks
D NOVA 3
Sun-dried california raisins
Schnucks
D NOVA 1
Foods sweet chocolate
Goya
E NOVA 4
Jalapeno Nacho Slices, Jalapeno
Goya
D NOVA 4